В административната сграда на ТП ДГС Кюстендил“ в Кюстендил бяха

...
В административната сграда на ТП ДГС Кюстендил“ в Кюстендил бяха
Коментари Харесай

Над 390 деца рисуваха гората, наградиха най-добрите в Кюстендил

В административната постройка на Търговско предприятие ДГС " Кюстендил “ в Кюстендил бяха наградени спечелилите в състезанието за детска рисунка на тематика " Аз обичам и вардя гората “, оповестиха за ФОКУС от горската конструкция. В самодейността се включиха общо 393 рисунки на деца от пет детски градини, шест учебни заведения, Обединен детски комплекс – Кюстендил и едно учебно заведение от село Невестино.

Участниците бяха разпределени в четири възрастови групи, а класирането бе несъмнено от особено образувана комисия.

В първа възрастова група – деца от детски градини, първото място завоюва Радостина Павлова (ДГ " Мечта “), следвана от Катрин Стоянова и Васил Георгиев от ДГ " Слънце “. Поощрителна премия получиха децата от група " Пипи “ на ДГ " Първи юни “.

При учениците от първи до четвърти клас първото място зае Александър Ковачки от ОУ " Проф. Марин Дринов “. Второто и третото място бяха за Явора Начева и Николай Иванов от ОУ " Св. св. Кирил и Методий “, а подучване получи Вая Стоименова.

В трета възрастова група – от пети до осми клас, победител стана Сияна Костадинова, следвана от Марио Иванов от ПГСС " Св. Климент Охридски “ и Елеонора Иванова.

При най-големите участници – от девети до дванадесети клас, и трите призови места бяха за възпитаници от ЕГ " Д-р Петър Берон “ – Алена Славова, Андреа Велинова и Рая Каралийска.

Специални посетители на събитието бяха най-малките – децата от ДГ " Слънце “, група " Зайче “, които също способстваха за празничната атмосфера.

Всички участници получиха грамоти, лакомства и овации, а за отличените бяха обезпечени и предметни награди. Конкурсът мина с доста усмивки и страсти и още веднъж сподели детската обич към природата и грижата за опазването на горите.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР