В абсолютно римски стил дербито между Лацио и Рома ще

...

Бомба рани фен на Рома във вчерашното дерби

В безусловно римски жанр дербито сред Лацио и Рома ще бъде запомнено не толкоз с играта на терена, колкото с ексцесиите по трибуните. Орлите завоюваха борбата на терена против вълците с 1:0 от четвъртфиналите за Купата на Италия. Така се класира за полуфиналите на шампионата. Матия Дзакани означи единственото попадение от дузпа в 51-вата минута. Така „ орлите “ записаха трета победа с този резултат против градския си противник от началото на предишния сезон насам, като през този интервал няма нито една загуба в конфликтите сред двата отбора, както и нито един позволен гол в тях.

Coppa Italia - SS Lazio vs AS Roma - Лацио - Рома Снимка; БГНЕС / EPA/ETTORE FERRARI

Маурицио Сари направи цели шест промени в стартовия си състав след успеха с 2:1 над Удинезе. Титулярният вратар Иван Проведел беше навън поради грип, тъй че Христос Мандас получи своя дебют за отбора. За сметка на това Алесио Романьоли беше възобновен от контузията си и се завърна на мястото на Марио Гила. Мануел Ладзари размени Лука Пелегрини. В средата на терена Данило Каталди с капитанската лента и Матиас Весино бяха предпочетени пред Николо Ровела и Даичи Камада, а в офанзива Фелипе Андерсон започва вместо Густав Исаксен и по този начин си партнираше с Валентин Кастейянос и Дзакани.