Температурите продължават да растат
В 10 области на Южна и Североизточна България е разгласен оранжев код за рисково горещо време. Очаква се оптималните температури в равнинните елементи да доближават до 39-40 градуса.
В останалата част от страната също остава горещо с оптимални температури над 35° и минимални над 20°. На страната ще е най-вече слънчево и горещо.
След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там ще има краткотрайни превалявания и гръмотевици. Има условия и за градушки.
Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е слаб, в Дунавската низина до сдържан. Максималните температури ще са сред 35° и 40°, София - към 35°.
В останалата част от страната също остава горещо с оптимални температури над 35° и минимални над 20°. На страната ще е най-вече слънчево и горещо.
След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там ще има краткотрайни превалявания и гръмотевици. Има условия и за градушки.
Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е слаб, в Дунавската низина до сдържан. Максималните температури ще са сред 35° и 40°, София - към 35°.
Източник: tribune.bg
КОМЕНТАРИ




