В 1/16 финала среща от турнира за Купата на България

...

Монтана отстъпи с 0:2 на ЦСКА на стадион Огоста /снимки/

В 1/16 финала среща от шампионата за Купата на България тимът на "Монтана " загуби с 0:2 от ЦСКА пред към 3000 фенове на стадион „ Огоста”. Така монтанци не съумяха да повторят подвига си от преди 4 години, когато изхвърлиха „ червените” на същия стадий от шампионата след домашен триумф с 2:1 (Мирослав Антонов, Сергей Георгиев).
Първото полувреме бе равностойно, без чисти обстановки за гол и пред двете порти. След почивката гостите натиснаха и в 52-та мин. поведоха в резултата. Тогава Евандро засече с глава центриране от корнер на Станислав Манолев и изпрати топката в мрежата. Седем минути по-късно домакините желаеха дузпа, за нарушаване срещуСергей Георгиев от Стойчо Атанасов. Главният арбитър Радослав Гидженов, който бе прекомерно неоснователен през целия мач, обаче остана безгласен. След още четири минути още веднъж Георгиев подмина двама футболисти на „ червените” и изведе отляво в наказателното поле Николай Цветков, ударът на Демона бе избавен с крайник от вратаря Данте Стипица.
В добавеното време ЦСКА постави точка на разногласието, като при отбелязването на гола участваха две от запасите. 17-годишният гений Валентин Антов изведе зад тила на отбраната най-новото попълнение в лятната селекция на гостите Али Соу и той от 30 метра майсторски топката около излезлият да го пресрещне напред Марин Орлинов за 0:2.

"Монтана " – ЦСКА 0:2

"Монтана ": Марин Орлинов, Васил Попов (63-Даниел Георгиев), Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев (59-Димитър Георгиев), Йордан Йорданов, Тони Тасев, Атанас Илиев, Сергей Георгиев, Румен Трифонов (46-Николай Цветков). Треньор: Ферарио Спасов.
ЦСКА: Данте Стипица, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров-кап., Жоржиньо, Мауридес, Евандро (81-Али Соу), Станислав Манолев (86-Валентин Антов), Кристиян Малинов, Бикел, Борис Секулич. Треньор: Нестор Ел Маестро.
Голмайстори: 0:1 Евандро (52), 0:2 Али Соу (90+2).
Главен арбитър: Радослав Гидженов.
Асистенти: Йордан Петров, Николай Чакъров.
Жълти картони: Васил Попов, Иван Михов, Йордан Йорданов, Атанас Илиев (Монтана); Станислав Манолев, Бикел, Борис Секулич (ЦСКА).
Стадион: „ Огоста”-3500 фенове.