Уязвимите групи са сред дефицитите на ваксинационната кампания. Това, което

...
Уязвимите групи са сред дефицитите на ваксинационната кампания. Това, което
Коментари Харесай

Димитър Джангозов: Уязвимите групи са сред дефицитите на ваксинационната кампания

„ Уязвимите групи са измежду дефицитите на имунизационната акция. Това, което ние се надяваме да се случи, е държавното управление да извърши това, което сподели - че акцията ще бъде ориентирана съответно по-сериозно към тях “, уточни пред БНР Димитър Джангозов от Българската общественост за демократична народна власт (БОЛД). Организацията прави лични акции за поощряване на имунизацията с акцент върху уязвимите групи. За задачата са оповестени видео материали с експертни отзиви.    

„ Нашата цел е и посредством хартиени брошури с послания на водещи медицински специалисти да достигнем и до хората в медицинските заведения и по този метод да подобрим чуваемостта на посланията “, означи Димитър Джангозов. По думите му по отношение на страховете на хората максимален проблем е, че страната не е сложила задоволителен акцент върху уязвимите групи посредством проекта за имунизация.

„ Всички тези проблеми, произлизащи от рецесията на доверието в институциите и посред ни в българското общество, за следващ път сътвориха доста тайни теории. Просто хората нямат доверие “, разяснява Джангозов.

Според него за уязвимите групи се знае, че е невисок процентът на имунизация, само че в БОЛД нямат информация какъв е делът на тези хора.

Джангозов обърна внимание върху инфодемията, която се съчетава с мнителността в народопсихологията на българите.

„ Сякаш всички ние виждаме, че се постанова едно по-отговорно говорене в пандемията, изключително в нации, които са по-недоверчиви и имат по-голям боязън от това да ги излъгват институциите “, моли специалистът.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР