Уулвърхямптън Уондърърс спечели гостуването си на Шефилд Юнайтед с 2:0

...

Уулвърхямптън отказа Шефилд Юнайтед за шест минути

Уулвърхямптън Уондърърс завоюва гостуването си на Шефилд Юнайтед с 2:0 в мач от първия кръг на британската Висша лига. Головете вкараха Раул Хименес и Реомен Саис още в първите 6 минути от срещата. След почивката " вълците " бранеха преднината си, само че бяха по-близо до трети гол, в сравнение с успеха им да бъде сложена под подозрение.

Шефилд Юнайтед, който направи впечатляваща акция, през днешния ден не сподели нищо изобретателно и справедливо остана с празни ръце. На врата беше Аарън Рамсдейл, откакто Манчестър Юнайтед си прибра назад Дийн Хендерсън.

За Уулвърхямптън титуляр бе привлеченият от Лион защитник Марсал. Атаката водеше Раул Хименес, а по двата фланга му помагаха Педро Нето и Даниел Поденсе. Изненадващо измежду титулярите ги нямаше Рубен Невеш и Диого Жота.
 Снимка 496097
Източник:

" Вълците " започнаха впечатляващо и в 3-ата минута към този момент имаха задатък. Поденсе се оправи с Джон Лундстрам и центрира на крайници на Хименес, който засече топката под гредата. След още единствено три минути гостите към този момент водеха с 2:0. Педро Нето извърши корнер, а Ромен Саис надскочи бранителите на Шефилд и с глава повиши.

" Вълците " в никакъв случай не бяха вкарвали два толкоз бързи гола в елита. През предишния сезон те изгубиха единствено 4 точки от водеща позиция.

Джон Флек насочи прекрасен изстрел от фаул за Шефилд, само че Руи Патрисио внимаваше. Гостите мислеха повече за отбраната, само че контрите им бяха доста рискови. В 27-ата минута Нето и Хименес си размениха подавания, само че последният пас на португалеца пристигна малко дълъг.

До почивката Юнайтед сътвори единствено едно чисто състояние, пропуснато от Оливър Макбърни.

През второто полувреме Нуно Ешпирито Санто затвори мача. Неговите момчета въпреки всичко направиха един страховит пропуск, който за тяхно благополучие нямаше никакво значение за крайния резултат.