Уулвърхемптън си позволи загуба при визитата си на Еспаньол в

...

Уулвърхемптън загуби, но продължава в следващата фаза на Лига Европа

Уулвърхемптън си разреши загуба при визитата си на Еспаньол в дуел от 1/16-финалите в Лига Европа.

Доскорошният противник на Лудогорец в групите на конкуренцията отстъпи с привидно определящото 0:4 визитата си на Острова в първата среща и тъкмо това се оказа от значително значение преди началото на реванша.

Испанците пробваха да покажат зъби и откриха резултата след 16 минути игра.

Точен в тяхна изгода беше Джонатан Калери, който подвигна почитателите по трибуните на крайници.

Само 6 минути по-късно Адама Траоре постави завършек на дребните очаквания на домакините, изравнявайки за 1:1. Това пречупи така и така обезверените каталунци, само че те въпреки всичко не се примираха със протичащото се.

Калери вкара втори гол в 57-ата минута от дузпа, само че по-късно равенството отново бе възобновено, в съответния случай от Дохърти.
 Снимка 467818
Източник:

В продължението на дуела Калери оформи хеттрика си, за оказалото се и извънредно 3:2.

В друга среща от тази фаза ЛАСК (Линц) победи на личен терен АЗ (Алкмаар) с 2:0. И двете попадения за домакините вкара Марко Рагуж. Той бе прецизен от дузпа в края на първата част, а по-късно оформи крайното 2:0 5 минути след почивката.