Уулвърхемптън победи драматично Лестър с 4:3 в първи двубой от

...

"Вълците" надхитриха "лисиците" в мача на сезона

" Уулвърхемптън " победи трагично " Лестър " с 4:3 в първи дуел от 23-ия кръг на британската Висша лига. Срещата може да бъде избрана като " мача на сезона " поради офанзивния футбол, седемте гола и вълнуващите последни минути на " Молиню " в Западен Мидлендс.

Мачът стартира с напън на домакините, които поведоха с най-бързото си попадение от началото на акцията. Още във втората минута Жоао Моутиньо откри чудесно Диого Жота в наказателното поле и младежкият национал на Португалия не сбърка - 1:0. В 12-ата минута отборът на Нуно Ешпирито Санто удвои задатъка си посредством Райън Бенет, който засече с глава центриране на Моутиньо от корнер.

До почивката и двата тима пропуснаха куп положения, като " вълците " могат да съжаляват повече - в 30-ата минута непокритият Жота стреля право в ръцете на вратаря Шмайхел от 7-8 метра.

" Лестър " бе по-активен при започване на второто полувреме и в рамките единствено на 4 минути направи резултата 2:2. Първо в 47-ата Демарай Грей приключи контраофанзива, стартирана от Джейми Варди, а в 51-ата Конър Коуди си означи автогол.

В 64-ата минута Рубен Невеш изведе Диого Жота очи в очи със стража на гостите Шмайхел и " Уулвс " още веднъж поведоха - 3:2. След попадението " вълците " се затвориха и предоставиха самодейността на " лисиците ". Стигна се до 87-ата минута, когато капитанът на " Лестър " Уес Морган се извиси при едно центриране и с глава изравни - 3:3.

И двата отбора обаче не се отхвърлиха да преследват трите точки. В третата минута от добавеното време Раул Хименес пусна към Диого Жота, който още веднъж се озова самичък против Шмайхел и съумя да го преодолее за следващ път, оформяйки своя хеттрик за крайното 4:3.
Снимка: Getty Images
Така " Уулвърхемптън " се изкачи до осмата позиция във краткотрайното класиране, която заема с актив от 32 точки. С триумфа " вълците " задминаха точно " Лестър ". Тимът на Клод Пюел е към този момент девети с точка по-малко.

Днешният дуел на " Молиню " напомни за един от най-паметните мачове в историята на Висшата лига. В края на октомври 2003 година " вълците " победиха " Лестър " също с 4:3 след поврат от 0:3.

Източник: btvnovinite.bg