Уулвърхамптън победи с 2:0 Борнемут на Молиньо, благодарение на което

...

Уулвс излъга Борнемут и изскочи на седмо място

Уулвърхамптън победи с 2:0 Борнемут на " Молиньо ", с помощта на което изпревари в класирането днешния си противник и Евертън и се изкачи до седмото място.

Раул Хименес откри резултата в 12-ата минута след подарък от Чарли Даниълс. Това бе единственият прецизен удар за " вълците " през първата част, в която " черешките " преобладаваха. В 63-тата минута удар на Станислас от директен свободен удар срещна напречната греда. Натискът на гостите по този начин и не даде резултат и в добавеното време Уулвърхамптън стигна до втори гол. Целият тим на Борнемут бе надълбоко в половината на домакините при осъществяване на свободен удар. Центрирането обаче бе изчистено, а Елдер Коща изведе доста добре Иван Кабайеро, който преодоля Бегович.

Уулвърхамптън се приближи единствено на точка зад Манчестър Юнайтед. Борнемут е десети с 23 пункта. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 17 кръг, събота 15 декември  Уулвърхамптън 2:0краен резулат  Борнемут