Уулвърхамптън, който в четвъртък изигра страхотен мач и победи с

...

Дузпа в 97-ата минута спаси уморения евробоец Уулвърхамптън

Уулвърхамптън, който в четвъртък изигра страховит мач и победи с 3:2 Торино в Италия, направи слаб за стандартите си мач, само че измъкна точка от Бърнли на " Молиньо " след дузпа надълбоко в добавеното време. Това бе трети мач за " вълците " през тази седмица, откакто в понеделник те записаха тъждество с Манчестър Юнайтед (1:1) вкъщи, а по-късно победиха в първия мач от плейофния кръг за влизане в Лига Европа.
96:55 - Raul Jimenez's goal after 96 minutes and 55 seconds was the latest scored in the Premier League since January 2017, when Alexis Sanchez scored a penalty after 97 minutes and 14 seconds for Arsenal against Burnley. Drama. pic.twitter.com/7LFx2wLLgs
— OptaJoe (@OptaJoe) August 25, 2019

Ашли Барнс откри резултата в 13-ата минута след изстрел от към 25 метра. Руи Патрисио предотврати втори гол, откакто избави удар на Крис Ууд. Шут на Бен Мий пък срещна гредата, след което рикошира в Райън Бенет и още веднъж удари страничния дирек.

В добавеното време Ерик Питерс фаулира Хименес, който самичък се нагърби с осъществяването на дузпата, стреля невъзмутимо и изравни резултата.

Това е трето следващо тъждество на Уулвърхамптън в Премиър лийг през този сезон.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 3 кръг, неделя 25 август  Уулвърхамптън 1:1краен резулат  Бърнли