Утре ЦСКА и Левски ще попълнят поредната страница в историята

...

Предимство за “сините” в директните сблъсъци с ЦСКА

Утре ЦСКА и Левски ще попълнят следващата страница в историята на съперничеството си. За 28-и път червени и сини ще мерят сили за състезание през април. До момента отборът от „ Герена” има лек превес в конфликтите в 4-ия месец от годината. Балансът е 13 победи за Левски, 4 равенства, 10 победи за ЦСКА, голова разлика 38-34 в интерес на сините.

За първи път безконечните противници мерят сили през април през 1952 година. Тогава през първото полувреме армейците повеждат с два гола посредством Димитър Миланов и Панайот Панайотов. В 66-ата минута Арсен Димитров връща едно попадение за сините, само че Панайотов поставя точка на разногласието в 76-ата.

В дуелите през април ЦСКА реализира най-голямата си победа през 1957 година. Тогава армейците ликуват след 4:0, а в прегръдките на съотборниците си попадат легендите Крум Янев, Стефан Божков, Кирил Ракаров и Иван Колев.
Левски също е вкарвал 4 гола на алените – на 24.04.1994 година. Сините печелят с 4:1. Двубоят ще остане в историята с хеттрика на Наско Сираков. Вълка открива в 22-ата минута от дузпа, а Петър Александров удвоява в 36-ата. През втората част Сираков вкарва нови две попадения – в 50-ата и 85-ата минута. Голът за армейците е дело на… някогашния футболист на сините Станимир Стилов. 10-години по-късно Мъри и Наско вършат тандем треньор – шеф на „ Герена”.

Две години по-късно (на 27.04.1996-а) Левски влиза в априлски мач против ЦСКА, като има зад тила си рекордни 9 следващи победи във всички шампионати над съперника. Край на неповторимата серия обаче поставя Петър Михтарски – някогашният нападател на Левски вкарва единствения гол в дуела – 1:0 за алените в 69-ата минута.

Мачът ще се запомни и с друго. След края на първото полувреме почитател от бранш А хвърля към основния арбитър Веселин Богданов жива змия, до момента в който тимовете се прибират в тунела. Стресираният рефер отхвърля да излезе за второто полувреме, само че делегатът го убеждава да го стори. “От години изсвирвам мачове. Виждал съм какво ли не, само че това бе върхът на простотията. Да вкараш змия на стадиона и да я метнеш на пистата в краката ни. Ужасяващо!”, разяснява тогава роденият във Велико Търново Богданов, напомня “Тема спорт”.

За последно сини и червени спориха в четвъртия месец преди година. На 29.04.2017-а армейците лепнаха тройка на съперника. Още до 6-ата минута те водеха с 2:0 след точни изстрели на Арсенио Нунеш и Кирил Десподов. В 53-ата минута Фернандо Каранга постави точка на спорта.

2016/17 29.04.2017 година Левски – ЦСКА 0:3
Баланс: 27 мача, 13 победи за Левски, 4 равенства, 10 победи за ЦСКА, голова разлика 38-34 в интерес на сините
loading... #SC_TBlock_381491 a { font-family: Roboto!important; }
Източник: 7dnisofia.bg