1 година от трагедията в Кочани. В памет на жертвите велосипедна обиколка и баскетболен мач с участието на пострадали
Утре – 16 март се навършва една година от съкрушителната покруса в дискотеката в Кочани. Северна Македония е в навечерието на най-тъжната си годишнина в актуалната история. При пожара в дискотеката починаха 63-ма души, а над 200 бяха ранени.
В памет на жертвите през днешния ден се организира велосипедна обиколка и баскетболен мач, в който вземат участие потърпевши. Семействата изгубили децата си споделят, че към този момент 12 месеца живеят сред болката и вярата за правдивост, оповестява Българска национална телевизия.
На 22 и 39 години умират двама от най-големите последователи на футболен клуб „ Осогово “.
Фенклубът и техните фамилии обаче намират метод те да останат вечно част от агитката на стадиона, на който са претърпели едни от най-хубавите си моменти - бюст паметниците им са сложени най-отпред на трибуната.
Загубата им преди година пречупва фамилиите и приятелите на Томас и Александър, само че освен – целият град скърби за тях.
С болежка в сърцето и голяма мощ майката на Томас описа пред цялостните трибуни за загубата си и сложи въпроси, които си задават десетки почернени родители в Кочани, осведоми bTV.
„ Няма по-голяма болежка от това майката да изгуби своето дете, изключително по подобен метод! Такава огромна покруса, породена от хора, които са били алчни, корумпирани и които са част от тази неработеща система. Питам се, в каква страна живеем ние? “, споделя Юлия Златкова.
Мартин Кировски е безапелационен, че даже и да има неоправдателни присъди за отговорните, това няма да върне приятелите му.
Образите на Томас и Александър, издялани от месинг остават на стадиона, който са обичали, при тима, който са подкрепяли и в сърцата на своите близки, които в никакъв случай няма да ги прежалят, само че постоянно ще ги помнят.
Паралелно се водят няколко каузи по случая. Десетки са упрекнатите, измежду които и длъжностни лица. Свидетелите са стотици. Разследването демонстрира, че зад нещастието стоят корупция, доста пропуски и неспазване на законите. Дискотеката е функционирала години наред с противозаконни лицензи.
В памет на жертвите през днешния ден се организира велосипедна обиколка и баскетболен мач, в който вземат участие потърпевши. Семействата изгубили децата си споделят, че към този момент 12 месеца живеят сред болката и вярата за правдивост, оповестява Българска национална телевизия.
На 22 и 39 години умират двама от най-големите последователи на футболен клуб „ Осогово “.
Фенклубът и техните фамилии обаче намират метод те да останат вечно част от агитката на стадиона, на който са претърпели едни от най-хубавите си моменти - бюст паметниците им са сложени най-отпред на трибуната.
Загубата им преди година пречупва фамилиите и приятелите на Томас и Александър, само че освен – целият град скърби за тях.
С болежка в сърцето и голяма мощ майката на Томас описа пред цялостните трибуни за загубата си и сложи въпроси, които си задават десетки почернени родители в Кочани, осведоми bTV.
„ Няма по-голяма болежка от това майката да изгуби своето дете, изключително по подобен метод! Такава огромна покруса, породена от хора, които са били алчни, корумпирани и които са част от тази неработеща система. Питам се, в каква страна живеем ние? “, споделя Юлия Златкова.
Мартин Кировски е безапелационен, че даже и да има неоправдателни присъди за отговорните, това няма да върне приятелите му.
Образите на Томас и Александър, издялани от месинг остават на стадиона, който са обичали, при тима, който са подкрепяли и в сърцата на своите близки, които в никакъв случай няма да ги прежалят, само че постоянно ще ги помнят.
Паралелно се водят няколко каузи по случая. Десетки са упрекнатите, измежду които и длъжностни лица. Свидетелите са стотици. Разследването демонстрира, че зад нещастието стоят корупция, доста пропуски и неспазване на законите. Дискотеката е функционирала години наред с противозаконни лицензи.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




