Устремилия се към европейските клубни турнири тим на Аталанта нямаше

...

Аталанта срази последния в Серия А

Устремилия се към европейските клубни шампионати отбор на Аталанта нямаше никакви проблеми против последния в Серия А тим на Беневенто. „ Синьо-черните “ от Бергамо се постановиха с 3:0 като посетител и се приближиха единствено на точка от Милан, който заема последното шесто място, даващо право на присъединяване в Европа

Ремо Фрюлер откри за Аталанта още в 21-ата минута, а при започване на втората част Муса Бароу удвои за гостите. Домакините с съвсем нищо не затрудниха своя съперник съвсем през целия мач, като 3:0 бе най-малкият резултат, с който се отърваха домакините.

В 66-ата минута Де Роон пропусна дузпа за Аталанта, само че единствено минута по-късно Гомес вкара трети гол за отбора от Бергамо, с който оформи и крайния резултат в срещата.

Аталанта е седми във краткотрайното класиране с актив от 53 точки, единствено на точка от Милан, който е с мач по-малко. Беневенто е финален и от дълго време се е примирил със ориста си, че през новия сезон ще играе в Серия Б.