Установени са и са задържани извършителите, откраднали камери за видеонаблюдение

...
Установени са и са задържани извършителите, откраднали камери за видеонаблюдение
Коментари Харесай

Закопчаха крадци на камери за видеонаблюдение в Перник


Установени са и са арестувани причинителите, откраднали камери за видеонаблюдение в Перник, оповестиха от пресцентъра на полицията в регионалния град.

Сигналът за кражба на камери за видеонаблюдение е подаден в Първо районно ръководство от Община Перник. Задържаните са двама младежи от регионалния град на 16 и на 20 години. Познати са на органите на реда и с други сходни прояви. Предприети са съответните процесуално-следствени дейности и е известен наблюдаващ прокурор.     

Устройствата, намирали се в подлеза при квартал " Куциян ", бяха откраднати преди три дни.

По-рано през днешния ден на фейсбук страницата на Община Перник  беше оповестен запис на двамата младежи, направили вандалския акт.

От администрацията приканиха жителите на града и обитаемоте места към отговорност, напомняйки, че ще бъдат безкомпромисни към всяка вандалска демонстрация върху общинско имущество. При сходни случаи в бъдеще още веднъж ще бъдат оповестени видеоматериали, както и сезирани виновните институции.

От пресцентъра на полицията в Перник оповестиха, че построеното видеонаблюдение в общината дава резултат за установяването на разнообразни закононарушения и престъпления. Доказателство са десетките случаи, при които са предотвратени и разкрити разнообразни похищения.

В Перник има над 300 камери, осъществяващи непрекъснато видеонаблюдение.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР