Шефът на полицията за Калушев и двете момчета: Стрелбата е вътре в кемпера, никой не е стрелял отвън
Изправени сме пред това да проверяваме закононарушение без аналог за страната. „ Открити са 3 простреляни тела и автомобил, който при започване на седмицата споделих, че се търсят по отношение на активността на организацията в Петрохан “, уточни Васков. И сподели, че сега текат огледи.
Убийство, самоубийство, продължаваме да работим по всички версии. Продължава да не се изключва версията за затворено общество с детайли на фракция. Открити са оръжия, няма да разясня какви, уточни Васков.
Има данни, които дават избрани насоки за случилото се в хижата, сподели шефът на полицията, само че не навлезе в детайлности.
Разследва се цялата активност на неправителствената организация „ Национална организация за надзор на предпазените територии “, търсят се и още очевидци. Те са открити, има и призовки за разпити.
Шефът на ОД на Министерство на вътрешните работи – Враца, старши комисар Красимир Йончев уточни, че пастир, който има лятна кошара, е подал сигнала за кемпера. Той не бил ходил там в последните 10 дни, по тази причина не е ясно от кой момент кемперът е бил на мястото. То било доста мъчно проходимо.




