успя да надделее над Славия с 2:1 във втори мач

...

Берое посече Славия, Камбуров с гол №256

съумя да надделее над Славия с 2:1 във втори мач от 17-ия кръг от родната Първа лига.
Срещата в Стара Загора бе много добра за стандартите на родното състезание, а Мартин Камбуров даде задатък на заралии с попадение №256 в кариерата си в 30-ата минута.
Питър Макрилос от Славия изравни резултата по-късно повече от час игра, а Абубакар Тунгара изведе Берое още веднъж напред в резултата в 70-ата минута.
Десетина минути преди края на срещата Ертан Томбак влезе доста тежко в краката на Александър Василев и реферът Георги Иванов му подвигна жълт картон. След заседание посредством ВАР системата обаче арбитърът си поправи решението и изгони бранителя на „ белите”, които доиграха срещата с 10 индивида и изравняването към този момент бе непостижимо.
Така Берое към този момент е шести с 24 точки и е единствено на три зад петия Славия, който е с 27 пункта. За старозагорския отбор следва аудиенция на Ботев Враца, до момента в който столичани ще посрещнат вкъщи Локомотив Пловдив в идващия рунд от шампионата.
Източник: sportlive.bg