Успешното лято за българския детски шахмат продължава! Никола Кънов и

...

Два бронза за шахматистите ни от първенството на Европейския съюз

Успешното лято за българския детски шахмат продължава! Никола Кънов и Ралица Аршинкова сграбчиха бронзови оценки в конкуренцията на състезатели от Европейския съюз. Младите ни гении затвърдиха позициите на родната шахматна школа, която обичайно печели медали от тези шампионати. Първенството на Европейския съюз по шахмат се организира в Коути над десноу, Чехия, от 16 до 24 август 2019 година в 4 възрастови групи – до 8, 10, 12 и 14 години. В конкуренцията взеха присъединяване общо 8 млади български национали. Кмс Никола Кънов (ШК „ Елит “, София) завоюва бронзов орден в групата на момчетата до 12 година с актив от 6 т. от 9 кръга. Кирил Костов (ШК „ Шах XXI “, София) финишира също със 6 точки, само че по-лоши спомагателни индикатори го лишиха от орден и той зае влиятелното 4-то място. При девойките до 8 година Ралица Аршинкова (ШК „ Ан Пасан “, София) завоюва бронзово отличие. С петте си точки от 9-те изиграни партии Ралица се класира на 3 място.