Усмивка изгря по лицето на Даниил Медведев, докато той отиваше

...

Защо те играят тенис мачове до почти 4 часа сутринта на Откритото първенство на Австралия?

Усмивка изгря по лицето на Даниил Медведев, до момента в който той отиваше към мрежата в Род Лейвър Арена в 3:39 сутринта, най-сетне победител в Откритото състезание на Австралия втори кръг след пет сета, разпределени в съвсем 4 1/2 часа в третия финален край в историята на Големия шлем.

Нулев късмет Медведев щеше да е там по това време, в случай че не трябваше да бъде. Ако той беше един от феновете на съвсем празните трибуни и мачът продължаваше след, да речем, 1 часа сутринта, първенецът на US Open 2021 сподели: „ Щях да си кажа „ Добре, да се прибираме “. Ще хванем края на мача по малкия екран. Отивам да виждам 30 минути, след което да си лягам. “

И по този начин, за какво Медведев, повторен вицешампион в Мелбърн Парк, и индивидът, който победи с 3-6, 6-7 (1 ), 6-4, 7-6 (1), 6-0 в мач, който стартира там в четвъртък и приключи в петък, Емил Руусувуори... и съдията на стола... и хората с топката... и (няколцина ) фенове, които останаха будни толкоз късно?