Уругвай победи с 2:0 Гана в последния мач и за

...

Гана пак изпусна дузпа срещу Уругвай и загуби, но и двата тима се прибират вкъщи

Уругвай победи с 2:0 Гана в последния мач и за двата тима в груповата фаза на Мондиала. Тази победа обаче не стигна на урусите и двата тима завършиха присъединяване си в Катар.
Прочетете още
Гана получи дузпа в 16-та минута, откакто Кудус беше фаулиран от вратаря на Уругвай Серхио Рочет. Първоначално не беше отсъден углавен удар, само че след обзор с ВАР дузпата беше отсъдена. Зад топката застана Андре Аю, чийто удар обаче беше избавен от Рочет. Така Гана изпусна още веднъж дузпа против Уругвай. През 2010-а година ганайците пропуснаха гол в 120-та минута на продълженията в четвъртфинален конфликт сред двата тима, а Уругвай завоюва след дузпи и се класира за полуфиналите.

В 26-та минута Уругвай съумя да вкара, топката доближи до Луис Суарес, който насочи удар, а с глава отблизо Де Араскаета съумя да означи.

В 32-та минута Де Араскаета вкара и втори гол, откакто получи пас от Луис Суарес и с прекрасен удар от воле повиши на 2:0.

Така и двата тима отпаднаха, откакто Уругвай остана с 4 точки на третото място, а Гана остана с 3 точки на последното място. Групата завоюва Португалия с 6 точки, а Южна Корея откри място на осминафиналите с 4 точки.

Гана : Лоурънс Ати-Зиги, Алиду Сейду, Даниел Амартей, Мохамед Салису, Абдул Раман Баба, Томас Партей, Салис Абдул Самед ( Даниел-Кофи Киере 72 мин.), Мохамед Кудус, Андре Аю (Осман Букари 46 мин.), Джордан Аю (Камалдеен Сулемана 46 мин.), Инаки Уилиямс (Антоан Семеньо 72 мин.)

Уругвай:  Серхио Рочет, Гийермо Варела, Хосе Хименес, Себастиан Кортес, Матиас Оливера, Родриго Бентанкур, Джордан де Арескаета (Максимилиано Гомес 80 мин.), Федерико Валверде, Факундо Пелистри (Николас де ла Крус 66 мин.), Луис Суарес, (Единсон Кавани 66 мин.), Дарвин Нуньес (Агустин Канобио 85 мин.)

Източник: trafficnews.bg