Урал Екатеринбург и Арсенал Тула завършиха 1:1 в първата среща

...

Без победител в БГ дербито в Русия

Урал Екатеринбург и Арсенал Тула приключиха 1:1 в първата среща от 20-ия кръг на съветската Премиер лига. Цял мач за домакините игра Николай Димитров – Хичо, а Михаил Александров изгледа дуела от аварийна пейка на гостите.

Домакините откриха след половин час игра, когато първо Емелянов прати топката в гредата, а при добавката Портнягин с глава вкара.

След почивката гостите изравниха посредством Лука Джорджевич в 73-ата минута и си потеглиха с точка. Хичо можеше и да донесе трите точки на Урал, само че в края негов идар бе избавен от вратаря на Арсенал Габулов.
Със извоюваната точка Урал е седми, а Арсенал осми, като и двата отбора имат по 25 точки. Премиер Лига 20 кръг, петък 8 декември  Урал 1:1краен резулат  Арсенал (Тула)