Ураганът Харви взе нови жертви в САЩ. Властите в щата

...
Ураганът Харви взе нови жертви в САЩ. Властите в щата
Коментари Харесай

Нови жертви на урагана Харви, четвъртият по големина град в САЩ е под вода

Ураганът Харви взе нови жертви в Съединени американски щати. Властите в щата Тексас публично потвърдиха гибелта на 9 души в резултат на унищожителните наводнения след бурята.

Броят на евакуираните надмина 5 хиляди. Без дом към този момент пък са 30 хиляди в Тексас и Луизиана.

Над 8500 федерални чиновници, служители на реда, спасители и цивилни са се присъединили в интервенцията по спасяването на потърпевшите.

Сред най-засегнатите обитаеми места е в това число и Хюстън - най-големият град в Тексас и четвъртият по величина в Съединени американски щати. Стотици хора са блокирани, а цели квартали са под водата.



Щетите занапред ще се пресмятат. Лично президентът Даналд Тръмп пък ще посети потърпевшите региони, с цел да покаже родкрепата си.

„ Ще бъдете очевидци на бърза реакция от Конгреса и сигурно от президента - ще получите своето обезщетение. Това е ужасяваща покруса ", разяснява Доналд Тръмп.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР