Управляващата коалиция е затънала в дребни свади, колебания и липса

...
Управляващата коалиция е затънала в дребни свади, колебания и липса
Коментари Харесай

Другарска критика от ДБ: Управляващата коалиция е затънала в дребни свади

Управляващата коалиция е затънала в дребни свади, съмнения и липса на ясно избрани цели пред лицето на рецесията, отключена от съветското навлизане в Украйна. Това съобщи в декларация от парламентарната естрада ръководителят на парламентарната група на " Демократична България " Христо Иванов. С нея той настоя за унищожаване на всички форми на накърнимост от режима на Кремъл. Това, по думите му, включва и български пакет от наказания против Руската федерация и ограничения свързани с защитата.  

В началото на декларацията Иванов уточни, че съветската война против Украйна съставлява логичен свършек на путиновия режим да ревизира интернационалния ред и да наложи своята надмощие и модел на развиване в Източна Европа.

" От десетилетие Кремъл преследва тази цел в целия район с необятен набор от принадлежности за заплашване и безнравственост – пропагандна обработка на публичното мнение, слагане в икономическа взаимозависимост, ерозиране на институциите и корумпиране на управническите елити. България е измежду най-силно засегнатите от този вид хибридно навлизане в района. Поредици от ръководства си затваряха очите пред тази опасност и директно или непряко обслужваха путиновата политика на нашата територия ", сподели Иванов. 

В декларацията се акцентира, че 24 февруари би трябвало да послужи като миг на истината за обществото, изключително за политическата класа.

" Българската политика би трябвало да претърпи сериозна смяна посредством ясно целеполагане и воля за обединяване към националния интерес ", сподели Иванов и настоя планомерното унищожаване на всички форми на накърнимост, навлизане и въздействие от страна на кремълския режим да бъде изведено като съществена национална задача в границите на " систематична политика по депутинизация ". 

Правителството прави значими старания в тази посока, само че по наше мнение те не съставляват повсеместен и пореден политически курс на ръководещото болшинство, добави Иванов. По думите му опозицията, даже в тези свои елементи, които се афишират за систематични и евроатлантически, нападна с популизъм ръководството, даже когато то прави старания да се оправи с наследените форми на съветско въздействие, като да вземем за пример бързото освобождение от енергийната взаимозависимост от Москва. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР