Управителят на разкрития незаконен хоспис в с. Говедарци е задържан.

...
Управителят на разкрития незаконен хоспис в с. Говедарци е задържан.
Коментари Харесай

Задържаха управителя на разкрития незаконен хоспис в с. Говедарци

Управителят на разкрития противозаконен приют в с. Говедарци е арестуван. Това оповестиха от Министерство на вътрешните работи. Припомняме, че през вчерашния ден, в почивна станция в с. Говедарци, е осъществена взаимна инспекция от чиновници на РУ-Самоков, Агенция за качеството на обществените услуги, Изпълнителна организация " Медицински контрол “, Дирекция " Социално подкрепяне “ – Самоков и Община Самоков.

По данни на Министерство на вътрешните работи са открити 23 души на друга възраст със здравословни и ментални проблеми. Всички те са изведени и настанени в болничното заведение в Самоков и дом за остарели хора в с. Ковачевци.

Под надзора на Районна прокуратура – Самоков са осъществени процесуално-следствени дейности. От шефа на обекта не са предоставени нужните документи за осъществяваната активност.

Задържан е за период до 24 часа.

По случая е формирано досъдебно произвеждане.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР