Употребата на наркотици сред подрастващите вече не е изолиран проблем,

...
Употребата на наркотици сред подрастващите вече не е изолиран проблем,
Коментари Харесай

Психолог: Един от най-опасните процеси е приемането на употребата на наркотици като „нормална“

Употребата на опиати измежду подрастващите към този момент не е изолиран проблем, а признак на по-дълбока социална рецесия. Това разяснява в " Денят стартира " по Българска национална телевизия психологът от Превантивно-информационния център по проблемите на наркоманиите в София Росица Станулова.

Психологът Росица Станулова дефинира обстановката с опиатите измежду младите като спешна и изрази паника от развиването на казуса. Тя акцентира, че случаите към този момент не могат да се преглеждат като единични произшествия, а като част от по-широка социална картина.

„ Това е рецесия. Това е един зов, един признак на заболяване, на доста съществено заболяване в обществото и то на разнообразни равнища. "

По думите ѝ е належащо да се приказва освен за съответни субстанции и случаи, а за аргументите и средата, в която се развива казусът.

Станулова предизвести, че един от най-опасните процеси е последователното приемане на използването на опиати като „ естествена ".

„ Това е най-сериозния знак, че болестта е в много напреднал етап. Когато прегрешението се трансформира в норма, в случай че приказваме с духовни категории, или когато използването и някакви такива деструктивни държания се трансфорат в норма, само че те не са се трансформирали в норма ей по този начин просто, тъй като децата са неразумни и нещо там са тръгнали по неверен път. Той има доста сериозен бекграунд с цел да се случи това, да се трансформира като норма. "

Тя уточни, че роля имат обществените послания и обществената среда, в това число медиите и известните персони, в оформянето на настройките на подрастващите.

Психологът отхвърли публикуваното мнение, че използването на наркотични субстанции се случва единствено в проблематични фамилии.

„ Това развенчава и митът, че сме недосегаеми. Няма недосегаеми в това. "

По думите ѝ една от грешките в актуалното образование е размиването на границата сред родител и другар.

„ Има премината граница, има приемливост от страна на родителите, като най-близката общественост и среда до децата. "

Станулова предизвести, че това води до намаляване на престижа в фамилията и обществото, което се отразява директно върху държанието на младите.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР