Уотфорд постигна много ценна победа с 2:1 срещу Норич и

...

Гениален гол на Уелбек реши съдбата на Норич

Уотфорд реализира доста скъпа победа с 2:1 против Норич и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите в Премиър лийг. Гостите поведоха, само че " стършелите " бързо изравниха, а при започване на полувремето брилянтен гол със задна ножица на Дани Уелбек им обезпечи трите точки.

След 5 следващи загуби, при които не вкара нито един гол, Норич беше наясно, че завръщането в Чемпиъншип е все по-близо. Днешният мача даваше финален късмет на " канарчетата " да запазят минимални очаквания за оцеляване, освен това против директен съперник на дъното.

Уотфорд влезе в серия от 3 провали и не можеше да си разреши неверна стъпка против новобранеца в лигата. Срещата опълчи два от трите тима с най-слаба офанзива, само че събитията ги принудиха да работят нападателно през цялото време и в 10-ата минута резултатът към този момент беше 1:1.

Емилиано Буендия рано тества рефлекса на Тим Крул, който съумя да избие. Секунди по-късно Онел Ернандес проби и подаде на Буендия, който технично финтира Адам Масина и с фалцов удар откри далечния ъгъл на вратата. Това беше първи гол за Норич в турнирен мач от края на февруари.

1 - Norwich City's Emiliano Buendía has netted his first Premier League goal in what was his 37th shot in the competition. Relief. #WATNOR pic.twitter.com/6HPn7NgecL
— OptaJoe (@OptaJoe) July 7, 2020 Домакините дадоха отговор доста бързо. Етиен Капу центрира от фаул и Крейг Доусън засече топката на далечната греда с втория си гол за сезона. В средата на полувремето Уотфорд взе иннициативата, само че значима интервенция на Бен Годфри предотврати несъмнено попадение във вратата на Крул.

В 33-ата минута нидерландецът мазета удар на Уелбек, а в 42-ата още веднъж някогашният нападател на Арсенал стреля с глава, само че топката излезе в навън.

2 - Craig Dawson has scored two goals in five Premier League appearances for Watford since the restart, after failing to find the back of the net in his 20 before the break this season. Buzzing. #WATNOR pic.twitter.com/OOS0V2zmK0
— OptaJoe (@OptaJoe) July 7, 2020 След почивката домакините се настаниха по-трайно в половината на противника. Преди това обаче Теему Пуки пропусна да върне преднината на Норич. Бен Фостър трябваше да се намесва и след мощен шут на Максимилиан Аарънс.

В 56-ата минута Исмаила Сар се отскубна от Кени Маклийн по десния фланг и центрира към наказателното поле, където след рикошет топката стана комфортна за Уелбек и той с съвършена задна ножица направи беззащитен Тим Крул.

1 - Danny Welbeck's first Watford goal in the @premierleague is his first in the competition since Aug 2018, when he netted for Arsenal against West Ham - against no other side has he netted more often than the four he has versus the Canaries in the top-flight. Acrobat. #CRYCHE pic.twitter.com/DZ8dHLa3VN
— OptaJoe (@OptaJoe) July 7, 2020 Уелбек нямаше гол в Премиър лийг от август 2018 година, когато се разписа за Арсенал против Уест Хам.

Направените смени направиха Норич да наподобява по-офанзивно. Гостите имаха няколко положителни благоприятни условия да изравнят, само че все нещо не им доближаваше. Най-големият късмет се откри пред резервата Йосип Дърмич, само че той от няколко метра прати топката в навън.

Уотфорд реализира първа победа от края на февруари, когато съкруши първенеца Ливърпул с 3:0. В идващия кръг " стършелите " ще одобряват Нюкасъл.

Норич към този момент е с единия крайник в Чемпиъншип. Съставът на Даниел Фарке сподели за следващ път, че играе прелестен футбол, само че не е задоволително ефикасен в офанзива, а в отбранителен проект проблемите не престават през целия сезон.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиър лийг 34 кръг, вторник 7 юли  Уотфорд 2:1краен резулат  Норич Сити