Уотфорд постигна 3-а победа в последните си 4 шампионатни мача

...

Уотфорд изпрати Евертън с отровно жило в сърцето

Уотфорд реализира 3-а победа в последните си 4 турнирни мача и затвърди израстването си под управлението на Хави Грасия. У дома „ стършелите” надиграха с 1:0 гостуващия Евертън, с цел да се приближат до отбора на Сам Алърдайс на единствено точка.

Като цяло дуелът на „ Викъридж Роуд” мъчно може да мине за забавен, като се има поради, че до финалните десетина минути двата тима имаха по едвам 1 прецизен изстрел към противниковата врата. Домакините несъмнено преобладаваха в контрола над топката, само че общо взето имаха много компликации, до момента в който намерят правилния път към вратата.

Евертън имаше един от редките шансове за гол в 52-ата минута, когато Майкъл Кийн бе оставен да засече центриране от корнер. За страдание на бранителя топката мина около лявата греда зад Орестис Карнезис.

Малко след тази обстановка в игра за Уотфорд се появи Стефано Окака-Чука, а това в последна сметка се оказа решаващо.

В заключителния четвърт час „ стършелите” към този момент бяха надалеч по-активният отбор и разумното се случи в 79-ата минута. Токава Стефано Окака пое топката отдясно и с паралелен пас откри Трой Дийни към точката на дузпата. Таранът без да се замисля повторно шутира с десния крайник право в близкия горен ъгъл.

Минутки по-късно самият Окака се освободи пред дъгата и нанесе изострен шут по тревата, който Джордан Пикфорд отрази.

Вратарят на Евертън можеше да бъде огромният воин в четвъртата минута от продължението. Тогава Пикфорд се включи при финалния корнер и даже взе високата топка с глава. Той добре я прати във вратарското поле, където Дженк Тосун и Тио Уолкът се сблъскаха, което улесни оптимално работата на Карнезис.