Университатя (Крайова) е в най-добра форма от лидерите в румънската

...

Университатя настига шампиона, Ради Димитров извън групата

Университатя (Крайова) е в най-хубава форма от водачите в румънската Лига 1, а през вчерашния ден реализира нова победа, с която се приближи единствено на 3 точки от първенеца и лидер в класирането ЧФР Клуж. При гостуването си на новака Херманщад " студентите " се постановиха с 1:0, а прецизен беше Нуно Роча в 67-ата минута.

Българският бранител на Университатя Радослав Димитров не беше в групата за дуела.  ЧФР Клуж пък записа трети мач без победа след подновяването на шампионата. Дербито с Астра (Гюргево) приключи 1:1, а домакините от Клуж могат да съжаляват, че не стигнаха до трите точки. Те водеха с гол на Андрей Мурешан, а имаха и човек повече поради аления картон на Флорин Бежан, само че Емануел Кулио си заби автогол в 73-ата минута за крайното 1:1.

Ако в понеделник Стяуа завоюва гостуването си на Конкордия (Кяжна), грандът от Букурещ ще е единствено на точка от ЧФР Клуж.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 24 кръг, събота 16 февруари  Херманщтадт 0:1краен резулат  Университатя (Крайова)