Унищожителен удар понесе ЦСКА насред София преди дербито с Лудогорец“.

...

ЦСКА унищожен насред София

Унищожителен удар понесе ЦСКА посред София преди дербито с „ Лудогорец “. „ Червените “ изгубиха с 0:1 от „ Славия “ на „ Васил Левски “ по 4 аргументи – гола на Янис Карабельов, фантастичния вратар Антонис Стериакис, съдията Волен Чинков и неефикасността пред гола.

В най-хубавия си мач от много кръгове ЦСКА пропусна да реши дуела през първото полувреме. Два пъти Мауридес улучи греда след удари с глава. Тогава е и първата неотсъдена дузпа. Александър Александров от „ белите “ задържа за фланелката Едвин Джеси в наказателно поле, само че съдията си замълча. При 1:0 Димитър Велковски от „ Славия “ ритна пробиващия Кристиян Малинов – още веднъж нямаше дузпа. Третото състояние бе против Божидар Чорбаджийски, туширан с способ от битката при осъществяване на ъглов удар. В последните 30 минути ЦСКА игра с човек повече поради червен картон на Александров.

Преди почивката вратарят на „ Славия “ Георги Петков, този път запаса, предизвика Джеси и съвсем се стигна до пердах. Двамата получиха жълти картони.

Загубата е като коледен подарък за „ Лудогорец “, който ще гостува с шест точки задатък пред ЦСКА на „ Българска войска “ в четвъртък. В предишния кръг „ Локомотив “ (Пд) два пъти претендираше за дузпа против отбора от Разград, само че и тогава Волен Чинков не сподели бялата точка. Реферът го направи в гонитбата за купата през предишния сезон, когато даде дузпа за „ Ботев “ на „ Българска войска “, а повторенията потвърдиха, че такава няма.
Източник: trud.bg