Унион (Берлин) записа първата си победа за новия сезон в

...

Унион взе първа победа и продължи лошата серия на Майнц

Унион (Берлин) записа първата си победа за новия сезон в Бундеслигата. Столичани се постановиха с безапелационното 4:0 над Майнц 05 в семейството си от 3-ия кръг. Така пък бе продължена неприятната серия на гостите, които към този момент са с три загуби от три мача.

Берличнани поведоха още в 13-ата минута, когато Шералдо Бекер центрира отдясно и Макс Крузе с глава порази вратата за 1:0.

В 49-ата минута Кристофер Тримел с дълъг пас откри Маркус Ингварсен зад отбраната и той от близко удвои преднината на своя отбор.

В 63-ата минута резултатът стана типичен. Тримел центрира от фаул, а Марвин Фридрих бе прецизен с глава.

Само минута по-късно падна и нов гол във вратата на гостите. Мариус Бултер подаде паралелен пас за Йоел Похянпало, който засече във вратата за 4:0.

Така Унион събра актив от 4 точки и краткотрайно излезе на 3-ото място във краткотрайното класиране. Майнц остава с нула на 17-ата позиция.

Бундеслига 3 кръг, петък 2 октомври  Унион Берлин 4:0краен резулат  Майнц 05