Унион (Берлин) спечели гостуването си на Вердер в Бремен с

...

Тайуо Ауной донесе победата на Унион като гост на Вердер

Унион (Берлин) завоюва гостуването си на Вердер в Бремен с 2:0 и още веднъж е на четвърто място в немската Бундеслига. Малкият толичен отбор прави отличне сезон и е изцяло допустимо да се класира за Евротурнирите.

Ключов състезател за Унион още веднъж беше Тайуо Ауоний. Нигериецът играе като преотстъпен от наглийския първенец Ливърпул и е твърдо е решен да се завърне в състава на " мъсисайдци ".

В 12-ата минута Ауоний подаде на Шералдо Бекер, който откри за домакините. 16-минути по-късно Тайуо се възползва от неточност в отбраната и удвои резултата.

Българският халф на Вердер Иля Груев-младши по този начин и не попадна в групата за мача.

Така Унион изпревари по голова разлика досегашния четвърти Волфсбург, като двата отбора мат по 24 точки. " Вълците " гостуват на следващия ден на шестия Борусия (Дортмунд), който е с 22 точки.

Вердер остана на 14-о място с 14 точки и отива там където се намираше през целия минал сезон - в зоната на изпадащите. В момента обстановката на отбора е релативно спокойна тъй като последните два отбора Майнц 05 и Шалке 4 са надлежно с 6 и 5 точки.
 Айнтрахт (Франкфурт) победи Байер (Леверкузен) с 2:1 в Бундеслигата
Втора поредна загуба за устремения към купата Байер (Леверкузен)