Унион (Берлин) се поздрави с първа победа като гост в

...

Унион грабна първа победа далеч от дома в Бундеслигата

Унион (Берлин) се поздрави с първа победа като посетител в Бундеслигата в клубната история. Тимът играе дебютния си сезон в елита на немския футбол, а през днешния ден завоюва три точки надалеч от вкъщи след положително показване против Майнц 05 и успех с 3:2.

That is two for the away side. Andersson with the header from the corner. Half time.#UpTheMainz #M05FCU 0-2 pic.twitter.com/RhdADA4BLS
— Mainz 05 English (@Mainz05en) November 9, 2019
Маркус Ингвартсен изведе Унион напред в 30-ата минута. Датчанинът даде начало на офанзива на своя отбор надълбоко в личната половина, след което изтича цялото разстояние до противниковото наказателно поле, до момента в който съотборниците му търпеливо разиграваха. Последва центриране отдясно на Кристофер Тримел, а Ингвартсен означи за 1:0. Само минутка по-рано домакините от Майнц бяха пропуснали най-хубавата си опция до момента посредством Боте Баку. В заключителните секунди на първата половина Себастиан Андерсон удвои преднината на берлинския отбор след удар с глава за 2:0.

pic.twitter.com/Wxr2JOfjIb
— 1. FC Union Berlin (@fcunion_en) November 9, 2019
Андерсон се нуждаеше от единствено седем минути след подновяването на играта и осъществя за повторно, още веднъж с глава. Шведът оползотвори центриране от корнер, с цел да убие интригата за 3:0 в 52-ата минута на “Опел Арена”.

Интересен факт е това, че за малко повече от 50 минути през днешния ден, футболистите на Унион означиха с един гол повече в сравнение с бяха вкарали в предходните си четири гостувания в Бундеслигата.

В 81-ата минута домакините въпреки всичко стигнаха до гол - Муса Ниаките проби безпроблемно сред няколко бранители на берлинския клуб, след което опита изстрел, а топката се отклони в крайници на резервата Карим Онисиво за 3:1. Даниел Брозински върна още едно попадение в 94-ата минута, само че време за освен това нямаше и успеха бе за столичани след 3:2.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ Бундеслига 11 кръг, събота 9 ноември  Майнц 05 2:3краен резулат  Унион Берлин