Унион Берлин постигна пета чиста мрежа като домакин, след като

...

Унион счупи каръка срещу Аугсбург

Унион Берлин реализира пета чиста мрежа като хазаин, откакто победи Аугсбург с 2:0 в Берлин. Новакът в елита е лидер по този индикатор през сезона до момента, а за днешния успех головете означиха Невен Суботич (47) и Маркус Ингвартсен (61), които осигуриха седмия триумф на столичани в акцията.

Невен Суботич разпечата вратата на противника след пауза от съвсем пет години. За последно той се бе разписвал през май 2015. Сега това още веднъж стана факт след статично състояние, засичайки топката на далечната греда за 1:0 малко след началото на второто полувреме. Ингвартсен повиши на 2:0 15 минути по-късно, като попадението му бе под №4 в елита на Германия, а и четирите му гола са маркирани с ляв крайник.

Унион е на 11 място в класирането и прекъсна серията си от три поредни загуби. Берлинчани имат 23 точки, колкото и гостите от Аугсбург, само че баварците се намират едно място по-надолу.