Унион Берлин и Майнц 05 не излъчиха победител в двубоя

...

Унион Берлин геройски удържа равенството с Майнц 05

Унион Берлин и Майнц 05 не излъчиха победител в дуела от междинния 28-и кръг на Бундеслигата. Мачът приключи при резултат 1:1 сред директните съперници в борбата за оцеляване. Гостите може да съжаляват, че не се възползваха от обстоятелството, че играха цяло полувреме с човек повече, само че даже и по този начин не съумяха да измъкнат трите точки.

Майнц първи откри резултата, откакто в 13-ата минута Леонардо Барейро центрира съвсем от аутлинията, топката мина през куп от играчи и се озова в Боте Баку, който от придвижване означи за 0:1.

В 33-ата минута Маркус Ингвартсен възвърне равенството с красиво осъществяване от фаул.

В 42-ата минута Уноин остана в понижен състав, откакто Роберт Андрич получи втори жълт и надлежно червен картон.

През второто полувреме Майнц потърси успеха, само че домакините удържаха натиска на противника и срещата приключи без победител.

По този метод Унион най-малко спря серията си от три следващи загуби и с актив от 31 точки излезе на 13-ото място в таблицата. В същото време Майнц остава тъкмо над чертата на 15-ата позиция с 28 точки.