Унгария стигна до обрат и победа с 2:1 над финалиста

...

Унгарците обърнаха вторите в света

Унгария стигна до поврат и победа с 2:1 над финалиста от Мондиал 2018 Хърватия в Будапеща. Маджарите преди няколко дни изгубиха от Словакия, а през днешния ден се оказаха изоставащи в резултата още в 13-ата минута, когато Анте Ребич откри резултата. Това обаче не смути домакините и те обърнаха развоя на този дуел от Група " Е " за Евро 2020 след попадения на Адам Салай (34') и Мате Паткай (76').

All over in Budapest. Congrats to @MLSZhivatalos as they came from behind to score first #EURO2020 qualifying points.#BeProud #Croatia #HUNCRO #EURO2020 #Vatreni pic.twitter.com/SAn4GeGvT9
— HNS (@HNS_CFF) 24 март 2019 година

Двата тима изиграха много равностойно първо полувреме. Унгарците пробваха да наложат напън първоначално. Ловренчич нанесе един неочакван удар, който бе избавен от Калинич.

В 13-ата минута хърватите поведоха. Модрич проби отдясно, след което откри в наказателното поле Крамарич, който не съумя да нанесе удар по топката, само че щастливо я изпрати на пътя на Ребич, който стреля в ъгъла от близко. Бранителите на Унгария претендираха за засада, само че повторенията потвърдиха, че такава няма.

Салай израни в 34-тата след страхотна асистенция на Джуджак, който изведе своя съотборник с остроумен пас по земя. Нападателят на Хофенхайм стреля под плонжа на Калинич, който не съумя да се намеси добре - 1:1 За Салай това бе пети гол в последните му пет мача за Унгария. Капитанът Джуджак пък означи своя мач №100 с националната фланелка с асистенция.

Второто полувреме стартира със същите равностойни дейности и двуостра игра. Головите положения обаче липсваха. В 76-ата минута домакините нанесоха своя удар и стигнаха до цялостен поврат. Паткай опита да засече с глава центриране от ъглов удар, само че Леовац сякаш в началото завоюва въздушното единоборство. Паткай обаче съумя да засече с крайник рикоширалата топка и да я прати във вратата на Калинич. Това бе първи гол на 31-годишния халф за националния тим.

В 80-ата минута унгарците едвам не стигнаха до трети гол, само че след ужасно безредие в наказателното поле топката в последна сметка бе изчистена пред голлинията.

HUNGARY.-CROATIA: 2: 1

- DATA: HUNGARY HAS WON TO CROATIA 28784 DAYS LATER, 78 YEARS, 9 MONTHS AND 22 DAYS LATER......

Hungary did not beat Croatia since 5/2/1940, 1: 0, goal by Janos Dudas.@MLSZhivatalos #EURO2020 pic.twitter.com/xO1M3M6iKG
— cloughismo (@cloughismo1) 24 март 2019 година По-рано през днешния ден Уелс победи Словакия в другия дуел в тази група. Така четири от петте тима в нея имат по три точки, като Уелс и Азербайджан са с мач по-малко.
СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! ЕВРО 2020 2 кръг, неделя 24 март  Унгария 2:1краен резулат  Хърватия