Унгария допусна изненадваща загуба от Албания с 0:1 у дома

...

Албания изненада Унгария в Будапеща

Унгария позволи изненадваща загуба от Албания с 0:1 вкъщи в Будапеща в дуел от група I на международните квалификации. Армандо Броя вкара единствения гол 10 минути преди края на мача. Така албанците удържаха второто си място с една точка пред Полша. Унгария е едвам на четвърта позиция. Двубоят в Будапеща не предложи доста страсти на феновете в първите 45 минути, като и двата отбора заложиха на отбраната. Албанците изпитаха усложнения в средата на полувремето, когато се наложи да трансформират отбранителния си проект поради травмата на Етрит Бериша. Маджарите форсираха темпото на игра, само че по този начин и не стигнаха до попадение. Заключителните 20 минути на мача бяха най-интересни за гледане, като и двата отбора пропуснаха положителни благоприятни условия. Така се стигна до 80-ата, когато Армандо Броя разпечата вратата на домакините и донесе триумфа за своя отбор.