Украйна обвинява Русия в отравяне на съпругата на шефа на военното разузнаване
Украйна съобщи във вторник, че има вяра, че Русия е отровила брачната половинка на нейния шеф на военното разузнаване, при явен опит за ликвидиране, ориентиран към сърцето на управлението на Киев.
Мариана Буданова, която е консултант на кмета на Киев Виталий Кличко, беше приета в болница след дълготрайно утежняване на здравословното й положение, заяви по-рано новинарското издание Babel.
Основната догадка на украинските следователи е, че Русия е забъркана в опит за отравяне, сподели представителят на украинското военно разузнаване Андрий Юсов по-късно пред Агенция Франс Прес.
„ Целта е била брачната половинка “, добави той, тъй като „ просто е невероятно да се доближи непосредствено до командира. “
Няма незабавни мнения от Русия управляващите.
Юсов сподели, че живак и арсен, мощно токсични субстанции, са били употребявани в нападението.
Цитирайки неназовани източници от разузнаването, Бабел сподели, че Киев е почнал следствие за това, което разказва като " опит за ликвидиране ".
A източник, поискал анонимнос...
Прочетете целия текст »




