Украйна спечели за първи път в историята отборната титла на

...

Украйна спечели отборната титла при жените на Европейското по спортна гимнастика

Украйна завоюва за първи път в историята отборната купа на европейското състезание по спортна гимнастика за дами в турския град Мерсин. Анастасия Бачинска, Елисавета Хубарева, Анастасия Мотак, Анжелина Радивилова и Диана Варинска събраха общ брой от 154.663 точки.

Големият любимец Румъния, който търсеше осма купа, остана на второ място със 154.496 точки, а бронзовите медали завоюва Унгария със 151.597 точки. Шампионът от предходната година Русия, както и мощните тимове на Франция и Нидерландия не вземат участие в шампионата поради пандемията от КОВИД-19.

За последно Украйна завоюва орден в отборното съревнование на европейско състезание беше през 2004 година, когато зае второ място. Европейското състезание в Мерсин приключва в неделя с финалите на обособените уреди при дамите и при кадетките. България има една финалистка - Валентина Георгиева, която ще се бори за орден на прескок при кадетките.