Орбан ВЗРИВИ ЕС!: Украйна ще изсмуче всяко евро, форинт и злота от Европа
Украйна ще изсмуче всяко евро, форинт и злота от Европа. Евентуалното присъединение на Украйна към Европейския съюз ще докара до отлив на средства от европейските стопански системи. Това изказване направи унгарският министър-председател Виктор Орбан.
„ Украйна ще изсмуче всяко евро, форинт и злота, които биха могли да отидат за развиването на европейската стопанска система. Но тази договорка ще навреди на европейските фамилии “, съобщи ръководителят на унгарското държавно управление.
Орбан също по този начин съобщи, че самодейността на Брюксел за започване на договаряния за присъединение на Украйна към Европейски Съюз е политически опит да се компенсират последствията от събитията към войната. Според него по този метод Европейски Съюз търси „ политическо покриване на вредите и добра договорка в разгара на една изгубена война “.
По-рано Орбансе разгласи против ускореното присъединение на Украйна към Европейски Съюз, като акцентира, че тази стъпка може да се трансформира в задължение за европейските стопански системи и да докара до преразпределение на финансовите запаси в ущърб на страните от Европейски Съюз.
Унгарските управляващи също по този начин се притесняват, че европейската интеграция на Украйна може да дестабилизира района и да въвлече Европейски Съюз в борба с Русия. В момента в Унгария се организира референдум за присъединението на Украйна към Европейски Съюз.
Унгарският министър-председател упрекна също Брюксел, че Европейски Съюз проваля напъните на Съединени американски щати за разрешаване на спора в Украйна.
„ Конфликтът в Украйна взе обезпокоителен поврат макар всички старания на американския президент Доналд Тръмп “, цитира думите му сръбският ефирен оператор RTS.
Орбан означи, че „ брюкселските бюрократи не поддържат мирните проекти на Съединени американски щати “. Той повтори, че Унгария е срещу продължаването на спора в Украйна и поддържа мирните старания на Тръмп, до момента в който Брюксел, по думите му, е решил, че Украйна би трябвало да продължи спора.
Изказванията му са част от поредната реторика против Евросъюза, в която той нееднократно изрича „ неуместни “ истини.
‘The European dream was stolen by Brussels’
– Hungarian PM Viktor Orban holds nothing back#EU #VictorOrban #Hungary #Brussels pic.twitter.com/js1mwydyCM— ⚡




