Украйна се оказа в трудна ситуация, без необходимото оръжие и

...
Украйна се оказа в трудна ситуация, без необходимото оръжие и
Коментари Харесай

The Wall Street Journal: Контранастъплението на Украйна стигна до задънена улица

Украйна се оказа в сложна обстановка, без нужното оръжие и подготовка на персоналния състав за ефикасна битка против Русия. Това пише на 23 юли американският вестник The Wall Street Journal.

Когато Украйна стартира контранастъплението, западните военни чиновници знаеха, че Киев не разполага с оръжия, в това число муниции и бойни самолети, нужни за изтласкване на съветските сили, споделиха публицистите. Надяваха се, че украинската храброст и съобразителност ще се оправят със обстановката, само че това не се случи.

Руските войски се оказаха добре оборудвани минни полета, „ укрепления и мощна авиация, което доста затрудни напредването на украинските сили. Това докара до увеличение на вероятността от продължителна война и нуждата от в допълнение въоръжение и образование за Киев “, се споделя в материала.

Администрацията на президента на Съединени американски щати Джо Байдън е изправена пред комплицирано политическо пресмятане. С наближаването на изборите през 2024 година Вашингтон стана по-предпазлив при даването на помощ на Украйна, страхувайки се от въздействието на войната върху предизборната акция.

Докато Европа цели успеха на Украйна и провалянето на Русия, с цел да обезпечи сигурността на континента, европейските военни разполагат с лимитирани запаси, с цел да обезпечат на украинците всичко належащо, с цел да прогонят съветските сили.

Експерти: Украйна загуби тактическо преимущество

Ситуацията в украинско-руската война обаче се промени радикално. Украйна към този момент няма същото тактическо преимущество, което й разреши да шокира Москва предходната година. Сега Русия е по-многобройна от украинските войски и има мощен защитителен комплекс.

" Украйна би трябвало да промени тактиката, с цел да преодолее съветската защита. Концентрацията на силите и синхронизирането на военните интервенции ще бъде основен фактор за пробива на защитата на врага. Украинците също би трябвало да подобрят противовъздушната защита и да укрепят своите военни сили, с цел да се сблъскат с укрепленията на съветската войска ", споделя Франц-Стефан Гади, самостоятелен боен анализатор, който неотдавна посети украинските фронтови линии.

Русия завоюва въздушно предимство на забележителна част от фронта, защото Украйна се сблъска с дефицит на противовъздушна защита и противовъздушни оръжия.

„ Руснаците съумяха да употребяват своите самолети по-ефективно “, сподели Дъглас Бари, старши помощник в Международния институт за стратегически проучвания, основан в Лондон мозъчен концерн. „ Русия, макар че не господства във въздуха на цялата територия на Украйна, се смята, че е в по-добра позиция от позиция на отбраняващата се страна.

Украйна интензивно преследва концепцията за приемане на американски изтребители F-16, защото противодействието на съветските самолети се трансформира в главен проблем за екипа на президента Зеленски. Сега Украйна разполага единствено с дребен флот от военновъздушни сили, състоящ се от руски самолети и хеликоптери.

Както написа вестникът, организирането на интервенции в дребен мащаб, макар че опростява задачата за командирите, постанова своите компликации, като да вземем за пример понижена подвижност. Тези интервенции основават проблеми за безвредната евакуация на ранените бойци от фронтовата линия и обезпечаването на доставка на муниции, защото медицинският и тилният корпус са по-малко предпазени.

Провеждането на синхронизирани широкомащабни офанзиви е мъчно даже за въоръжени сили с по-добро оръжие от Украйна. Обединяването на огромен брой сухопътни и въздушни сили в бърз и жесток насрещен взлом се оказва извънредно сложна задача.

Освен това никоя западна военна част не би се осмелила да нападна укрепена защита без предимство във въздуха.

„ Съединени американски щати в никакъв случай не биха рискували да нападат усилена отбрана без предимство във въздуха, само че украинците нямат това преимущество “, сподели Джон Нагъл, някогашен подполковник от американската войска, който сега преподава във Военния лицей на американската войска. „ Важността на въздушното предимство за сполучливите сухопътни бойни интервенции при рационални загуби не може да бъде пресилена. “
Източник: glasnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР