Украйна победи Исландия с 2:1 във финален плейоф за класиране

...

Украйна се класира на европейското първенство след обрат над Исландия

Украйна победи Исландия с 2:1 във заключителен плейоф за класиране на европейското състезание по футбол в Германия.

Исландците поведоха в резултата след половин час игра на стадион " Тарчински Арена " във Вроцлав. Алберт Гудмундсон приключи трибъла си с компактен удар отвън наказателното поле за 1:0.

Домакините се пробваха да възобновят равенството преди почивката, само че гола на Роман Яремчук бе анулиран поради засада.

През второто полувреме възпитаниците на Сергей Ребров изравниха резултата. Виктор Циганков получи топката на десния фланг и се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

Украинците стигнаха до поврат в 84-ата минута. Михайло Мудрик стреля по земя отвън наказателното поле в далечния ъгъл, с цел да класира страната си на европейските финали.

Украйна ще играе в група Е на еврошампионата, където са още Белгия, Словакия и Румъния.