Украйна не засилва Европа, а я отслабва и я завлича

...
Украйна не засилва Европа, а я отслабва и я завлича
Коментари Харесай

Орбан категоричен: Украйна отслабва Европа, а не я засилва


Украйна не ускорява Европа, а я отслабва и " я завлича във война ", съобщи унгарският министър председател Виктор Орбан по време на днешно изявление за публичното радио " Лайош Кошут ". Той добави, че ориентираните към Украйна средства би трябвало да се изразходват за развиването на въоръжените сили на европейските страни и за съоръжение, съобщи унгарската новинарска организация МТИ за Българска телеграфна агенция.

Орбан напомни, че на последната среща на високо ниво на Европейски Съюз в Брюксел той е получил документ, предлагащ Украйна да бъде призната в съюза до 2027 година, което да ѝ разреши да получи достъп до средствата от бюджета на Европейски Съюз за 2028-2034 година " Тези пари ще бъдат взети от централноевропейците ", предизвести той.

Орбан означи, че референдумът в опозиционната партия " Тиса " сподели, че повече от половината ѝ почитатели поддържат украинското участие, което демонстрира остро вътрешно разделяне по въпроса.

" Ако Украйна беше член на Европейски Съюз през днешния ден, Европейски Съюз трябваше да бъде във война с Русия ", съобщи Орбан. Той добави, че украинското участие е немислимо, тъй като " ще разбие унгарската стопанска система ", като изключително мощно ще засегне земеделците.

" Украинските артикули, създавани по-евтино и в по-големи количества заради другите регулации, ще наводнят европейските пазари и ще съсипят локалния производител. Като най-близки съседи централноевропейците ще понесат по-голямата част от тези последствия ", съобщи той.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР