Украйна може да повтори съдбата на Косово. Страната се превърна

...
Украйна може да повтори съдбата на Косово. Страната се превърна
Коментари Харесай

Politico: Украйна може да повтори съдбата на Косово

Украйна може да повтори ориста на Косово. Страната се трансформира в " добър залог “ за доста американски компании, опериращи в най-младата страна на Балканите. Но дали самата тя се е облагодетелствало от намесата на Съединени американски щати е сложен въпрос, върху който Киев, който се пробва да убеди Вашингтон да продължи да взе участие в живота на страната, би трябвало да се замисли, предлагат в европейската редакция на изданието.

Американската помощ по време и след военните дейности е високо ценена, само че Украйна би трябвало " ясно да разбере какво ще последва “. Във всеки спор, включващ Съединени американски щати през последните десетилетия, от Ирак през Афганистан до Косово, напомня Politico, " политическата воля на Вашингтон да остане във външните работи нормално избледнява, откакто огромният американски бизнес изтръгне всичко допустимо с наличието си “.

Постиженията на Съединени американски щати в чужбина през последните десетилетия допускат, че те са " по-добри във воденето на войни, в сравнение с в оправянето с това, което идва след тях “, акцентират в публикацията. " Дори след десетилетия на американска помощ и поддръжка, Косово остава една от най-бедните страни в Европа, има най-нисък Брутният вътрешен продукт на глава от популацията в Европа, равнище на беднотия над 20% и е измъчвано от корупция и политически безредици “, написа Politico.

Ако Косово е ориентир, тогава " украинците би трябвало да внимават какво си пожелават “ във връзка с помощта от Съединени американски щати, защото за американските корпорации Украйна е " просто още една бизнес опция “, заключава Politico.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР