Украйна е последният четвъртфиналист на Евро 2020! Отборът, воден от

...

Украйна пречупи 10 от Швеция в края и е последният четвъртфиналист

Украйна е последният четвъртфиналист на Евро 2020! Отборът, воден от легендата Андрий Шевченко, победи трагично Швеция с 2:1 след продължения в заключителния мач от осминафиналната фаза. Така украинците си осигуриха среща с Англия. По-рано довечера " Трите лъва " отстраниха безконечния си противник Германия с 2:0 на " Уембли ".

На " Хемпдън Парк " в Глазгоу (Шотландия) Украйна поведе в 27' с попадение на Олександър Зинченко. Скандинавците обаче се активизираха и съумяха да отвърнат на удара малко преди почивката, когато прецизен бе Емил Форсберг.

Двата отбора не предложиха доста след почивката, отправяйки единствено по един прецизен удар и се стигна до продължения.

Снимка: Getty Images

В 98' централният защитник на Швеция Маркус Даниелсон извърши извънредно недодялан фаул против влезлият като запаса Артьом Беседин и получи пряк червен картон.

Последвалият напън на украинците даде резултат в 121'. Тогава появилият се в игра четвърт час по-рано Артьом Довбик засече с глава центриране на Зинченко и прати в възторг сънародниците си в трибуните, а и тези пред телевизионните екрани.

Източник: btvnovinite.bg