Украинският гранд Динамо Киев и датския Копенхаген завършиха 1:1 в

...

Лорд Бендтнер не помогна на Копенхаген в Киев

Украинският гранд Динамо Киев и датския Копенхаген приключиха 1:1 в дербито на водачите в група В на Лига Европа. Така двата тима събраха по пет точки и водят в класирането, до момента в който на третото място е шведския Малмьо, който се наложи по същото време с 2:1 над швейцарския Лугано вкъщи.
Резултатът на стадион “Олимпийский” в Киев беше открит от гостите още във втората минута посредством Сотириу, който се възползва от разсеяната игра на домакините. Динамо продължи да има компликации, като не успяваше да вземе самодейността и по този начин резултатът се резервира до почивката. След нея домакините съумяха да върнат попадението чред Шабанов, който се разписа с глава след осъществяване на ъглов удар. До края не се случи нищо забавно с изключение на влизането в игра за Копенхаген на някогашната звезда на Арсенал и Ювентус Никлас Бендтнер. Популярният с прозвището Лорд Бендтнер нападател влезе като тактическа промяна в 89-ата минута на мястото на Сантос. Лига Европа 3 кръг, четвъртък 24 октомври  Динамо (Киев) 1:1краен резулат  ФК Копенхаген