Украинските военни са планирали операциите си за противодействие на руската

...
Украинските военни са планирали операциите си за противодействие на руската
Коментари Харесай

Генерал Залужни призна: Американците ни помагат в планирането на бойни операции срещу руската армия

Украинските военни са възнамерявали интервенциите си за противопоставяне на съветската инвазия дружно със Съединени американски щати в немския град Висбаден, провинция Хесен, заяви някогашният главнокомандващ въоръжените сили на Украйна военачалник Валерий Залужни във " Facebook ", представен от ДПА, написа Българска телеграфна агенция.

" Много се говореше за Висбаден предходната седмица. Този щаб в действителност се трансформира в наше и на сътрудниците скрито оръжие при планирането на интервенции и основаването на нужда от тяхното осъществяване ", написа Залужни на британски език след просторен репортаж във в. " Ню Йорк таймс " на 29 март.

Още вести от Украйна

Ген. Залужни беше главнокомандващ въоръжените сили на Украйна до февруари 2024 година преди да бъде освободен от служба и назначен за дипломат в Лондон.

Той на процедура удостовери, че Съединени американски щати са взели участие в планирането на бойните интервенции в по-голяма степен, в сравнение с се признаваше до момента. Щабът е бил основан през лятото на 2022 година благодарение на Англия. По-рано, през април същата година, в Щутгарт, провинция Баден-Вюртемберг, е бил основан координационен център, посочи Залужни. След това той е бил изместен във Висбаден.

Според информацията на в. " Ню Йорк таймс " американската военна помощ надалеч надвишава доставките на оръжие и даването на разследващи данни, като обгръща и планирането на съответни военни интервенции.

Москва упреква Киев, че е инструмент на Вашингтон, и подлага на критика Съединени американски щати, че индиректно водят война против Русия, отбелязва ДПА.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР