Украинските сили се стремят да пробият руските линии на юг
Украинските сили се пробват да пробият съветските линии в западните елементи на Донецка област , където талази от украински бойци са били употребявани, с цел да се укрепят на изток от село Старомейорске, сподели съветски чиновник.
Владимир Рогов, назначен от Русия служител в окупираните елементи на Запорожие, следени от Москва, сподели, че е имало интензивни боеве на юг от Велика Новосилка, до момента в който украинските войски се пробват да пробият съветските линии, с цел да се придвижат към брега на морето Азов.
" Врагът съумя да навлезе и да се закрепи в северната част на Урожайне след две седмици на най-тежки и кръвопролитни борби за това населено място ", сподели Рогов, имайки поради същата част от фронтовата линия.
Той сподели, че съветските бойци към момента управляват южната част на Урожайне, добавяйки, че украинските сили очевидно се стремят да поемат надзор над град на юг, Старомлиновка.
Украйна стартира контранастъпление през юни, пробвайки се да си върне елементи от територия, завзета от Русия в южната и източната част на страната. Тя е превзела няколко села на юг и някои територии към опустошения град Бахмут на изток, само че до момента не е постигнала огромни облаги против добре окопаните съветски войски.
Москва споделя, че украинската контраатака се е провалила.
Русия стреля предупредително по товарен транспортен съд в Черно море, плаващ за Украйна
След инспекция на борда, корабът е пропуснат по пътя си към Измаил, корабът е спрян евентуално югоизточно от България
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




