Украински, британски, френски и турски представители ще обсъдят днес сигурността

...
Украински, британски, френски и турски представители ще обсъдят днес сигурността
Коментари Харесай

Зеленски: С британски, френски и турски представители ще говорим за сигурността в Черно море

Украински, английски, френски и турски представители ще обсъдят през днешния ден сигурността в Черно море на среща в Турция, заяви украинският президент , представен от Българска телеграфна агенция.

" На първо място, това ще е военна среща за сигурността в Черно море, " коалиция на искащите ", подобаващи ограничения ", сподели Зеленски в Одеса на взаимен брифинг с генералния секретар на НАТО Марк Рюте.

Зеленски сподели, че срещата ще се състои през днешния ден и на следващия ден. Все още не е конкретизирано дали тя към този момент е почнала.

" Вече има няколко такива срещи в разнообразни формати ", добави Зеленски.

" През 2022 година Турция съумя сполучливо да контракти преустановяване на огъня, когато ставаше въпрос за зърнената договорка. Нека бъде положителни по отношение на обстоятелството, че Турция още веднъж пробва да събере дружно всички наранени страни. Нека се надяваме, че диалозите ще са сполучливи ", добави той.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР