Украинската армия обяви, че е нанесла удари по военни обекти

...
Украинската армия обяви, че е нанесла удари по военни обекти
Коментари Харесай

Нов етап във войната! Украйна удари руски цели с американски...

Украинската войска разгласи, че е нанесла удари по военни обекти на съветска територия, употребявайки предоставените от Съединени американски щати ракети ATACMS. Според Генералния щаб това съставлява „ доста развиване “ във военните дейности и нов стадий в потреблението на далекобойни оръжия.

Това е първият път, в който Киев намерено декларира, че употребява американски балистични ракети против цели вътре в Русия.
Край на рестриктивните мерки: решението на Вашингтон
ATACMS бяха предоставени на Украйна през 2023 година, само че Съединени американски щати в началото разрешиха потреблението им единствено на украинска територия. Около 20% от нея остава под съветска окупация.

През ноември 2024 година тогавашният президент Джо Байдън анулира тези ограничавания, разрешавайки удари по съветска инфраструктура. Това решение беше посрещнато с рецензия от Доналд Тръмп – само че Украйна не изгуби време да се възползва от новата независимост.

В формалното изказване Генералният щаб декларира, че използването на далекобойни оръжия ще продължи, в това число ATACMS и други системи, които разрешават прецизни удари на забележителна отдалеченост.

За Киев това е метод да отслаби съветската логистика, да прекъсне военни снабдителни линии и да показва на Москва, че нейната територия не е изцяло предпазена.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР