Украинката Елина Свитолина е първата полуфиналистка при дамите на Откритото

...

Свитолина е първата полуфиналистка в Ню Йорк

Украинката Елина Свитолина е първата полуфиналистка при дамите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис. В ранния четвъртфинал от днешната стратегия поставената под номер 5 Свитолина се наложи над британката Йохана Конта с 6:4, 6:4 за 1 час и 42 минути. За Свитолина това ще бъде първо присъединяване измежду най-хубавите четири в Ню Йорк и второ следващо в шампионат от " Големия шлем " след полуфинала на " Уимбълдън " през юли тази година. И двата сета в мача се развиха по подобен сюжет. View this post on Instagram
Next stop: US Open SFs! Elina Svitolina defeats Konta in straight-sets to reach back-to-back Grand Slam SFs. _ #USOpen

A post shared by US Open (@usopen) on Sep 3, 2019 at 10:54am PDT
Свитолина пробиваше за 3:2 гейма, след което незабавно Конта връщаше пробива, само че той бе последван от нов подобен за 4:3 в позла на украинката, която по-късно взимаше безпроблемно идващите си две подавания. Ключова роля за триумфа на Свитолина имаха минималният брой непредизвикани неточности, които тя позволи - едвам 13 против цели 35 за Конта. В полуфиналите Свитолина ще играе с победителката от мача сред американката Серина Уилямс и китайката Цян Ван.