Украинецът с български паспорт Семен Новиков тръгна с победа 5:1

...

Семен Новиков тръгна с победа при класиците

Украинецът с български паспорт Семен Новиков потегли с победа 5:1 против руснака с датски паспорт Турпал Али Бисултанов в категория до 87 кг на шампионата по класическа битка на Игрите в Париж и е на четвъртфинал.

26-годишният Семен, който дебютира на олимпиада, бе подложен в сутерен в първата част, в която изглеждаше изтощен и загуби точка, само че сподели превъзходна отбрана и не разреши на Бисултанов да го изненада.

Втората част стартира с мощна офанзива на Новиков и предизвестие на Бисултанов. От партера Семен направи превъзходно прекачване на противника и резултатът стана от раз 5:1.

Българският щаб претендираше и за нарушаване на Бисултанов – игра с крайник, което първаночално бе свирено с нови две точки от съдията, само че в следствие след дълго ревизиране на записа – анулирано.

В последна сметка Семен не позволи изненада в последните 2 минути и 20 секудни и е на четвъртфинал.

Другите български борци в класическия жанр Кирил Милов и Айк Мнацаканян не съумяха да запишат победи в Париж.
Източник: plovdiv-online.com